^w górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Losowe zdjęcie

wigilia17.jpg

Wydarzenia

Informacje:

W zakładach POBIERALNIA są do pobrania:

- pocedury zasad bezpieczeństwa

-o udzieleniu pomocy psychologiczno - pedagogicznej

-zgoda na wycieczkę

-informacja o ubezpieczeniu

-szkolny zestaw programów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Strona główna

Tytka Charytatywna

tytkaSzkoła Podstawowa w Chlewie pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”.  Polega ona na wypełnieniu papierowej „tytki” artykułami spożywczymi lub środkami czyszczącymi.

 Proponowane produkty:  

- cukier, słodycze, soki, bakalie, makarony, konserwy, kawa, herbata, olej, oliwa, środki piorące, środki czystości.

Można przynieść do szkoły dowolną ilość produktów do 14 XII 2018r. Tutaj zostaną zapakowane i przed świętami Bożego Narodzenia przekazane potrzebującym rodzinom z naszej szkoły i parafii.

Nie zmarnujmy okazji do czynienia dobra. Redakcja: p. Ewa Zdobych

                                                                                                                                                                                                                  

Rocznica odzyskania niepodległości

11list1

W piątek 9 listopada 2018r w Szkole Podstawowej w Chlewie odbył się z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Szkolny Dzień Niepodległości. Pani Dyrektor Jolanta Szade - Dybowska powitała zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów przedstawiając harmonogram Szkolnego Dnia Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Konkursem Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Swoje zdolności wokalne w czterech kategoriach wiekowych zaprezentowali uczniowie klas I - III, klas IV - VI, klas VII - VIII, III gimnazjum oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki.

Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Jolanta - Szade Dybowska, choć nie było to łatwe, nagrodziło najlepsze wykonania.

Kategoria I dzieci w wieku przedszkolnym na równi  

I miejsce dzieci z oddziału przedszkolnego  "Kocham Cię, Polsko" i Zerówki "Jestem Polką i Polakiem"

Kategoria II klasy I - III

I miejsce  - chłopcy z klasy II  ("Hej, hej ułani"), II miejsce - uczniowie klasy III ("Serce w plecaku"), III miejsce - uczniowie klasy I ("Pierwsza Kadrowa")

Kategoria III klasy IV - VI

I miejsce  - uczniowie klasy Va ("Ojczyzno ma"), II miejsce - uczeń klasy IV Oliwier Frątczak ("Przybyli ułani"), III miejsce - uczniowie klasy VI ("Rota"), wyróżnienie dziewczynki z klasy I ("Białe róże")...

Czytaj więcej: Rocznica odzyskania niepodległości

Śniadanie daje moc

sniadanie1Śniadanie daje moc!!! 8 listopada w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klasy I wzięli udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie. Przynieśli z domu to, co najbardziej im smakuje i jest zdrowe. Na stole znalazły się pieczywo, wędliny, płatki zbożowe, warzywa, owoce, do picia serwowane było mleko i soki. Podczas śniadania rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania i znaczenia spożywania śniadania, jako pierwszego i ważnego posiłku. Posiłek ten daje nam siłę na cały dzień do nauki i pracy.  Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele radości i bardzo im smakowało. Nauczyły się...

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc

Uroki Gminy Goszczanów

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Uroki Gminy Goszczanów" organizowanym przez GKRPA pod patronatem Wójta Gminy. Celem konkursu była promocja Gminy Goszczanów poprzez ukazanie w dowolnej technice plastycznej walorów i piękna naszej gminy, kształtowanie więzi emocjonalnej z "naszą małą Ojczyzną" oraz promowanie zdrowego, wolnego od nałogów spędzania wolnego czasu. Była to także okazja do rozwijania umiejętności plastycznych. Jak powiedziała Przewodnicząca GKRPA Pani Wioletta Gawron jury miało trudne zadanie z oceną prac, ponieważ wszystkie nadesłane na konkurs prace plastyczne był niezwykle oryginalne, estetyczne, o ciekawych rozwiązaniach plastycznych. Dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, jednocześnie wybierając kilka najciekawszych prac uczniów i przyznać im nagrodę specjalną.

Taką nagrodę specjalną z naszej szkoły otrzymała uczennica klasy Va Kinga Nowak.

W konkursie wzięli udział uczniowie:...

Czytaj więcej: Uroki Gminy Goszczanów